Jak zabezpieczyć swoje środki przed kradzieżą?

przezorny kredytów brać nie musi

Często nie dbamy o bezpieczeństwo naszych środków na końce bankowym, czy to w obchodzeniu się z przelewami i bankowością mobilną, czy to w używaniu kart i wypłacaniu pieniędzy z bankomatów. Aby uzyskać stuprocentową pewność, że twoje pieniądze są bezpieczne skorzystaj z tych wskazówek.

 

Regularnie zmieniaj swoje hasło do konta, niech będzie trudne.

Często banki same ostrzegają swoich klientów przed niebezpieczeństwem wynikającym z braku zmiany hasła do konta, czy to z powodu zbyt prostego hasła. Bezpieczne hasło to hasło składające się, z co najmniej 8 znaków, z wielkimi i małymi literami, cyframi i niezbyt oczywiste. Pamiętajmy o zmianie hasła w razie niebezpieczeństwa – np. podejrzenie włamania konto lub maksymalnie do roku posiadania 1 hasła. Upewnij się czy twój bank szyfruje połączenie i przechowuj je w głowie, a nie na kartce!

 

Loguj się tylko w bezpiecznych miejscach

 

Banki same ostrzegają o zagrożeniach wynikających z logowania się na fałszywych stronach, złodziej pozna nasze dane i wykorzysta je do kradzieży pieniędzy z naszego konta. Jak rozpoznać taką stronę? Jest ona często do złudzenia podobna do oryginalnej, ale różnią ją dwie podstawowe rzeczy, brak szyfrowania: przyrostek s przy http oraz inny niż zwykle adres strony. Pamiętajmy, że jeśli nie będziemy dosyć ostrożni – pożegnamy się z pieniędzmi. Unikaj także logowania się w miejscach publicznych.

Ustaw limity wypłat

Dlaczego? Pomoże to zarówno w bezpieczeństwie, zabezpieczy twoje pieniądze na wypadek kradzieży, a także pozwoli Ci je zaoszczędzić i uniknąć zbędnych wydatków.

PIN – pilnuj niczym oka w głowie

Przede wszystkim nigdzie i nigdy go nie zapisuj, pod żadnym pozorem! Dlaczego?

Przede wszystkim PIN, który pozna zła osoba może skutkować zniknięciem twoich pieniędzy, wystarczy, że pozna numer twojej karty. Bezpieczny PIN nie może być zbyt prosty, musi mieć 4-5 cyfr i nie wolno go pokazywać obcym ludziom, choćby stojąc przy bankomacie i wypłacając pieniądze.

Jeżeli zastosujesz się do tych rad, twoje konto, jak już zostało wspomniane – będzie w pełni bezpieczne.